Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Vyřadíte občas na nějakou dobu ze svého jídelníčku určitý druh jídla? Gastronom Pavel Maurer skoro čtvrt roku jedl jen zeleninu a čerstvě ulovené mořské plody. A po návratu od moře si pak na těžká česká jídla zvykal jeho žaludek jen pomalu. 
  2. Olympijský bronz, titul mistryně Evropy, dvě bronzové medaile z mistrovství světa… a pak oznámení, že sportovní kariéru končí. Rychlobruslařka Karolína Erbanová i na Prague Sport Games potvrzuje, že si své rozhodnutí nerozmyslela.
  3. Výběrčím dálničního mýta od roku 2020 bude konsorcium firem CzechToll a SkyToll ze skupiny PPF. Firma Kapsch skončila ve výběrovém řízení jako druhá. „Všechny kroky byly, jak měly být – podle zákona,“ říká ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO. Jaké očekává nyní kroky ze strany firmy Kapsch?
  4. Prezident Zeman jedná v Německu. Podoby letošní kampaně před komunálními volbami. Dnes v podvečer se rozezní tisíce evropských zvonů.
  5. Ve všech domech, které doposud navrhl, jednu noc přespal – jen aby věděl, jak ten dům funguje. Architekt Petr Hájek tak kontroluje nejenom jakost stavby, ale jak říká, má z toho také zážitek. A možná i díky tomu, že ke své práci přistupuje takto zodpovědně, získal cenu Architekt roku.