Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Pravděpodobně ji znáte ze seriálu Most!, kde si zahrála servírku Romanu. Dominika Býmová ale není jen herečka, ale i módní návrhářka. „Příroda je mi velmi blízká, a tak přišel nápad vytvořit módní značku jen z přírodních materiálů,“ vysvětluje v rozhovoru s Vladimírem Krocem, jak se zrodila její módní značka White Sage, inspirovaná „bílou šalvějí“. 
  2. „Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ Slova kapitána Apolla 11 Neila Armstronga zlidověla. Lunární modul Apollo 11 přistál na povrchu měsíce v noci z 20. na 21. července 1969. Poslechněte s i rozhovor s Janem Kolářem, ředitelem České kosmické kanceláře.
  3. Česko si zmenšuje manévrovací prostor pro získání lepšího portfolia a místopředsednické pozice v Evropské komisi. Říká to předseda evropského výboru parlamentu Ondřej Benešík z KDU-ČSL, kterému se nelíbí, že vláda Andreje Babiše odkládá výběr nového eurokomisaře.
  4. Smlouva Prahy s Pekingem. Migranti na jihu Evropy a dohoda o přerozdělování běženců. Nekalé praktiky směnáren v centru Prahy.
  5. Přestože Rusko nepatří k nejoblíbenějším cílům českých turistů, počet našich návštěvníků i tam v létě roste. Zajímají se o přírodní krásy daleké Sibiře, starobylá města takzvaného Zlatého prstence kolem Moskvy, výstavní paláce Petrohradu nebo ostrovy Finského zálivu.