Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Čtvrtina Čechů prý dodnes neví, kdo Anna Šabatové je. Jí samotné to ale nevadí. Veřejná ochránkyně práv v rozhovoru s Janem Pokorným říká: „Důležité je, aby lidé znali tu instituci, ne mě jako člověka.“
  2. ČEZ by měl postavit jaderné bloky sám, a také by je měl sám financovat. Stát ČEZu nedá garanci na výkupní cenu energie, ale podle premiéra Andreje Babiše se společností uzavře smlouvu, díky které získá nad výstavbou kontrolu. Takový postup v otázce jádra vítá i vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.
  3. KSČM má výhrady k působení několika ministrů a k rozpočtovým plánům vlády. Nízká proočkovanost dětí a epidemie spalniček. Předjarní období sucha.
  4. Češi kontrolují hovězí z Polska, Polsko vyhrožuje kontrolou piva. Postoj české církve ke zneužívání mladistvých duchovními. Slovensko rok po vraždě Jána Kuciaka.
  5. Na 120 tisíc Čechů nosí podle kardiologické společnosti v srdci kardiostimulátor, který jim pomáhá vést plnohodnotný život. Současné modely navíc umí na dálku komunikovat s monitorovacím centrem a odesílat data o srdečních funkcích přímo k lékaři do ordinace. Mohou se kvůli připojení k síti stát terčem hackerských útoků?