Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Že vymyslet křížovku není nic těžkého? Omyl. Své o tom ví Jiří Zvolánek, muž, který vymýšlení křížovek zasvětil svůj život. Na kontě jich má stovky. „Počítačová křížovka nemá duši. A jednu křížovku nikdy nesmíte použít dvakrát,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou.
  2. Čeští a slovenští lékaři z neziskové organizace International Humanity jezdí pravidelně pomáhat do afrického Malawi. Do vesnice Fanuel, ve které postavili nízkonákladovou nemocnici, se vracejí pravidelně.
  3. Je doba dovolených a turisté se pro mnoho restauratérů stávají lovnou zvěří a často i velmi snadnou kořistí. Výsledkem je nespokojený zákazník s prázdnou peněženkou. Jak se vyhnout zklamání?
  4. Až do svých čtřiadvaceti let žil v ústavní péči. Přesto se dokázal v životě prosadit. Dnes je Radek Laci úspěšným osobním trenérem například modelky Terezy Maxové nebo hereček Jany Plotkové, Kláry Melíškové i Ester Gaislerové.
  5. Prasata potkáte na všech obydlených kontinentech, jen na západě Německa jim ale postavili obrovské muzeum. Navštívil ho reportér Matěj Skalický.