Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Na shledanou v Paříži je knížka rozhovorů se současnými francouzskými spisovatelkami a spisovateli, jejichž díla byla přeložena do češtiny. Nejenom o jejich tvorbě s nimi rozmlouvala novinářka Irena Jirků, která systematicky sleduje novinky a události ve francouzské společnosti. 
  2. Bude dnes oznámena dohoda o vystoupení Velké Británie z EU? Češi a jejich vztah k minulému režimu. USA a jejich možný vliv na tureckou ofenzívu v Sýrii.
  3. Experti KSČM zkoumají, jestli se kvůli církevním restitucím neobrátí na evropské instituce. Předseda poslaneckého klubu KSČM to řekl v reakci na včerejší rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil parlamentem schválené zdanění církevních náhrad. A co na to říká bývalý ústavní soudce?
  4. Americká Sněmovna podpořila protestující v Hongkongu. Co přináší vládní daňový balíček? Zmizí alpské ledovce? Projekt Bílá pastelka.
  5. Vrásky, kožní tóny, rozšířené póry na kůži, které nevypadají pěkně… To vše můžeme do jisté míry zlepšit správnou péčí o kvalitu kůže. Prevence je nejlepší základ, ale dá to práci, upozorňuje formulátorka kosmetiky Lenka Průšová. Podle ní je nutné začít co nejdříve a mít určitý rituál, podobně jako u čištění zubů – dvakrát denně a nevynechávat. Odbornice vyvíjí i vlastní krémy, které pozná se zavřenýma očima. Kam jezdí za inspirací do zahraničí? A jak se vůbec krémy dělají?