Český rozhlas - Radiožurnál

Všude tam, kde se něco děje. Rozhovory, osobnosti, společnost.
  1. Česko dodnes nosí spousta Vietnamců v srdci a nedá na něj dopustit. Zpravodaj David Jakš se vydal po stopách některých z nich.
  2. Hostem Radiožurnálu Sport byl hudebník a sportovec Michal Dvořák. V dětství studoval hru na klavír, po gymnáziu šel studovat FTVS. Prošel několika kapelami, než se stal jedním ze zakládajících členů kapely Lucie. Je víc sportovec, nebo hudebník? A jak se prolíná hudební kariéra se sportovními disciplínami? Ptal se Jan Pokorný.
  3. Začíná letošní Týden štítné žlázy. MUDr. Zdeňka Límanová se endokrinologii věnuje celoživotně. Štítná žláza má významný vliv na schopnost otěhotnět, na průběh těhotenství, porodu i psychický vývoj dítěte. Patricie Strouhalová se ptala, jak se poruchy štítné žlázy diagnostikují a čím se dá zmírnit vliv onemocnění na dítě.
  4. Květen je mezinárodním měsícem povědomí o cystické fibróze. Pacienti s touto nemocí trpí častými a vážnými infekcemi dýchacích cest a omezeným objemem plic. Nemoc navíc postihuje i jejich slinivku. Lékaři z pražského CF Centra Motol se chystají vyzkoušet experimentální metodu, která by umožnila účinnou léčbu výrazně většímu množství pacientů než dosud.
  5. Výměna v čele britské vlády a brexit. Stát se má omluvit za výrok Miloše Zemana. Výsledky letošních maturit. Facebook chystá vlastní kryptoměnu.